Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  0533 204 44 14     0252 313 82 30     info@bakarsigorta.com

İletişim

Ülkemizde büyük can ve mal kayıplarına yol açan doğal afetler için kurulan Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) güvencesiyle; deprem ve deprem nedeniyle oluşacak yangın, infilak ve yer kayması hasarlarının binanıza vereceği maddi zararları teminat altına almak için yaptırılan zorunlu bir sigorta poliçesidir.

Zorunlu Deprem Sigortası teminatı, kamu tüzel kişiliğini haiz ve kar amacı gütmeyen Doğal Afet Sigortaları Kurumu tarafından verilmektedir.


Neden Zorunlu Deprem Sigortası Yaptırmalıyım?

Ülkemiz yüksek riskli deprem kuşaklarından birinde yer almaktadır. Depremin doğrudan neden olduğu maddi zararlar ile deprem sonucu meydana gelen yangın, infilak, dev dalga (tsunami) veya yer kaymasının kendinize ve sevdiklerinize verebileceği maddi zararların karşılanabilmesi için vakit kaybetmeden Zorunlu Deprem Sigortanızı yaptırmanızı öneriyoruz. Zorunlu Deprem Sigortası, Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından sunulmaktadır.


Zorunlu Deprem Sigortasını Nereden Yaptırabilirim?

Her sigorta acentesi DASK kurumu üzerinden sigorta kesebilmektedir, acenteye göre fiyatı değişmemektedir.


Zorunlu Deprem Sigortası Yaptırmak İçin Gerekli Belgeler Nedir?

Sigortanızı yaptırmak için tapu bilgilerini ve ilgili yerin tam adresini bilmeniz gerekmektedir.


Zorunlu Deprem Sigortamı Nereden Sorgulayabilirim?

www.dask.gov.tr üzerinden ilgili bilgileri girerek sorgulama yapabilirsiniz.


DASK Müşteri Hizmetlerini Hangi Numaradan Ulaşabilirim ve Hasarımı Nasıl Bildirebilirim?

125 nolu hattan arayabilirsiniz. Hasar dosyası açtırmak için depremin olduğu gün ve saati bildirmeniz; Eksper hasarınızı görmeden önce ise tapu, güncel tapu kaydı ve nufüs cüzdanı fotokopilerini hazır bulundurmanız gerekmektedir.

 

Teklif Alın