fbpx

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  0533 204 44 14     0252 313 82 30     info@bakarsigorta.com

İletişim

Anadolu Sigorta Yurt Dışı Seyahat Sigortası ile 30.000 Euro’luk sağlık teminatlarına ek olarak; bagajların kaybolması, zarar görmesi, çalınması veya gecikmesi gibi seyahatiniz esnasında karşılaşabileceğiniz pek çok aksiliğe karşı da güvenceye sahip olun.

 

Neden Yurtdışı Seyahat Sigortası Almalıyız?

Yurt Dışı Seyahat Sigortası Türk vatandaşlarına vize uygulayan ülkeler tarafından, vize başvurularında "cenaze ve hasta nakli" maddesi ile zorunlu belge oalrak talep edilmektedir.

Yurt dışına seyahat edecek tüm sigortalı adaylarımız Yurt Dışı Seyahat Sigortası ile Anadolu Sigorta güvencesinde olabilirler.

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası ile tatil sırasında karşılaşabileceğiniz risklerin yanı sıra, tur ile yapılan tatilin iptal olması, aile üyelerinden birinin vefatı veya evde meydana gelen hasar nedeniyle yolculuğun durdurulması gibi beklenmedik durumlar karşısında da sizi koruyoruz.

Anadolu Sigorta olarak, Covid-19 nedeniyle gerekli olabilecek tıbbi ve yatarak tedavi giderlerini, sigortalılarımızın poliçesinde bulunan “Yaralanma veya hastalık nedeniyle yurtdışında tıbbi tedavi” teminatının limit ve özel şartları dahilinde ödüyoruz. Ayrıca, ihtiyaç duyulması halinde Tıbbi Danışmanlık, Acil Mesajların İletilmesi, Tarifeli Bagaj Kaybı ve Çalınmasına ilişkin giderleri de sigortalının poliçesindeki ilgili teminatların limit ve özel şartları dahilinde ödüyoruz.

Teklif Alın

 

Yurtdışı Seyahat Sigortası ile Vize Sigortası Aynı Mıdır?

Avrupa ülkelerinde geçerli olan "schengen vizesi" başvurularda zorunlu tutulan seyahat sigortası halk dilinde "vize sigortası" olarak bilinmektedir. Minimum sigorta teminatı 30.000 Euro olup isterseniz teminatı yükseltebilir veya kayak teminatı ekleyebilirsiniz.

TeminatlarÜrünler
Yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi Maksimum 30.000 Euro
Yaralanma veya hastalık nedeniyle sigortalının nakli
Taburcu olduktan sonra daimi ikametgâha nakil
Vefat eden sigortalının nakli
Covid-19 (Ek prim ödenmesi koşuluyla poliçeye eklenmektedir.)
Seyahatin iptali 500 Euro
Yaralanma veya hastalık nedeniyle yurtdışında konaklama süresinin uzatılması 200 Euro Maksimum 5 gün
Sigortalıya yapılacak tedavi nedeniyle aile üyelerinden birinin seyahati Sınırsız
Sigortalıya yapılacak tedavi nedeniyle aile üyelerinden birinin konaklaması 200 Euro Maksimum 4 gün
Aile üyelerinden birinin ölümü nedeniyle yolculuğun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati Sınırsız
Evde meydana gelen hasar nedeniyle yolculuğun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati Sınırsız
Bagajın bulunması ve sigortalıya ulaştırılması Sınırsız
Tarifeli bagaj kaybı, zarar görmesi, çalınması 350 Euro
Teslim işlemi yapılmış, tarifeli havayolu uçuşlarında kaybolan, zarar gören, çalınan kayak ve snowboard ekipmanları (Ek prim ödenmesi koşuluyla poliçeye eklenmektedir) 350 Euro
Kurtarma (Ek prim ödenmesi koşuluyla poliçeye eklenmektedir) 500 Euro
Gecikmeli bagaj 100 Euro
Kanuni işlemlerle ilgili kefalet (Borç Olarak) 5.000 Euro
İlaç gönderilmesi organizasyonu Sınırsız
Acil mesajların iletilmesi Sınırsız
Overbooking nedeniyle gecikme 150 Euro
Pasaport veya bilet kaybı 200 Euro

 

Yurtdışı Eğitim Sigortası

Bu ürünümüz, yurt dışında öğrenim amacıyla yapılan seyahat sırasında meydana gelecek risklere karşı Türkiye dışında Avrupa veya Türkiye dışında tüm dünyada güvence sunmaktadır. Yurtdışı Eğitim Sigortası ile sağlanan teminatların tamamı, olayların poliçenin satın alınmasına sebep olan öğrenim amacıyla yapılan seyahat sırasında meydana gelmesi halinde, Türkiye dışında Avrupa veya Türkiye dışında tüm dünyada geçerlidir. Seçilen alternatifine göre, teminattan faydalanma süresi 1 haftadan 12 aya kadar değişebilir. Yurtdışı Eğitim Sigortası Poliçesi, yurtdışında öğrenim göreceğini belgeleyen, 65 yaşın altındaki herkes alabilir.

 

Teklif Alın