Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  0533 204 44 14     0252 313 82 30     info@bakarsigorta.com

İletişim

anadolu header

 

31. The Bodrum Cup

31 thebodrumcup anadoluAnadolu Sigorta’nın sponsorları arasında yer aldığı, Amerikan Hastanesi’nin isim sponsorluğu ve Yalıkavak Marina’nın ana sponsorluğuyla bu sene 31. yılını kutlayan The Bodrum Cup’ın, 22 Ekim’de Bodrum’dan başlayıp 26 Ekim’de Yalıkavak’ta biten yarışları, unutulmaz anlara ve deneyimlere sahne oldu.

Anadolu Sigorta Etabı ve Sevgi Çemberi

The Bodrum Cup, 23 Ekim 2019 Çarşamba günü Bodrum – Kissebükü rotasında gerçekleşen Anadolu Sigorta Etabı’nın ardından dünyanın en büyük sevgi çemberini yaptı. Yelkenliler, Gökova’nın ilk koyu Kissebükü sahil kıyısının önünde toplanarak, yuvarlak şekilde dizildi ve bir çember oluşturdu. The Bodrum Cup bu sevgi çemberi sayesinde tarihi güzeliğiyle öne çıkan Kissebükü Koyu’na dikkat çekti. Evrensel dilde sonsuz sevgiyi simgeleyen bu çemberle doğayı korumanın ve insanla doğa birlikteliğinin gücü vurgulandı. Aynı gün düzenlenen 5 mil uzunluğundaki ikinci yarış Anadolu Sigorta Etabı’nın kazananı ise Hızır 1 oldu.

Şampiyon Hızır 1

American Hospital The Bodrum Cup’ın genel birincisi Hızır 1 oldu. Ekip; İlhan Koman’ın vefatından önce çizimlerini tamamladığı ve prototipini hazırladığı “Sonsuz Sütun” eserinden esinlenerek oluşturulan en anlamlı ödülün de sahibi oldu. Bu senenin Cruiser kategori birincisi Navita oldu. Cruiser A, Cruiser B ve Cruiser C kategorilerinin birincileri de sırasıyla Nazare, Navita ve Wahring Darling oldu. Gulet ve Gulet A kategorisi birincisi Muğla Büyükşehir Belediyesi Dragon Fly, Gulet B kategori birincisi Jasmin 1, Gulet C kategori birincisi Kuğu 1, Mozaik kategori birincisi Beluga 1, Standart Yelken kategori birincisi Stihl Vay, Tırhandil ve Tırhandil B kategori birincisi Hızır 1, Tırhandil A kategori birincisi ise Usta K oldu.

 

Denizcilik Sigortalarında Yıllardır Kesintisiz Olarak Hizmet Veren Tek Şirketiz

31 thebodrumcup anadolu plaketSon üç yıldır American Hospital The Bodrum Cup’a sponsor olduğumuzu belirten Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Levent Sönmez, “31 yıldır kesintisiz devam eden yarışma, yelkenciliğin sevdirilmesinde ve dünyaca ünlü Bodrum Guletlerinin tanıtımında büyük katkı sağlıyor. Biz de bu organizasyonun parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Diğer taraftan birçok branşta olduğu gibi, su araçları branşında da sektör lideri konumumuzla önemli bir misyonu da yükleniyoruz. Denizcilik sigortalarında yıllardır kesintisiz olarak hizmet veren tek şirket olarak ticari yük gemileri dışında, özel ve Yelkenliler, Gökova’nın ilk koyu Kissebükü sahil kıyısının önünde toplanarak, yuvarlak şekilde dizildi ve bir çember oluşturdu. The Bodrum Cup, bu sevgi çemberi sayesinde tarihi güzeliğiyle öne çıkan Kissebükü Koyu’na dikkat çekti. Evrensel dilde sonsuz sevgiyi simgeleyen bu çemberle doğayı korumanın ve insanla doğa birlikteliğinin gücü vurgulandı. ticari amaçlı gezinti tekneleri, tekne inşaat/yenileme projeleri, gemi tamircilerinin, marinaların, liman işletmelerinin sorumluluklarına ilişkin sigorta teminatları da sağlıyoruz. Bunun yanında, sigortalılarımızın ihtiyaç duyduğu uluslararası uygulamalar hakkında teknik bilgi sağlamak için de titiz ve koordineli çalışmalar yürütüyoruz” dedi.


31 thebodrumcup sevgi cemberi

 

30. The Bodrum Cup

30 anadolu bodrumcupAnadolu Sigorta’nın ikinci kez etap sponsorluğu yaptığı, Türkiye’de 30 yıldır kesintisiz olarak devam eden tek yelken yarışı olan The Bodrum Cup, bu yıl 22 – 27 Ekim tarihleri arasında gerçekleşti. Genel klasmanda “Bodrum Belediyesi Dragonfly” ekibi birinciliği, “Dafne” ekibi ikinciliği ve “Jasmin 1” ekibi üçüncülüğü elde etti. Cruiser A Klasman birincisi “Mira 2” ise ödülünü Anadolu Sigorta Nakliyat Sigortaları Müdürü Mustafa Alperdem’ den aldı.

Denizcilik sigortalarında uzak ara sektör lideriyiz

Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Levent Sönmez, yelkenciliğin sevdirilmesi ve dünyaca ünlü Bodrum Guletlerinin tanıtımını sağlayan Bodrum Cup’ın sponsorları arasında yer alarak yatçılık ve denizcilik sektörüne katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Sönmez, “Anadolu Sigorta olarak birçok branşta olduğu gibi, su araçları branşında da sektör lideriyiz. Denizcilik sigortalarında yıllardır kesintisiz olarak hizmet veren tek şirket olarak ticari yük gemileri dışında, özel ve ticari amaçlı gezinti tekneleri, tekne inşaat/yenileme projeleri, gemi tamircilerinin, marinaların, liman işletmelerinin sorumluluklarına ilişkin sigorta teminatları da sağlıyoruz. Bunun yanında, sigortalılarımızın ihtiyaç duyduğu uluslararası uygulamalar hakkında teknik bilgi sağlamak için de titiz ve koordineli çalışmalar yürütüyoruz. Son iki yıldır Bodrum Cup sponsorluğumuz ile sektörü bu yönden de desteklemekten memnuniyet duyuyoruz” ifadelerinde bulundu.

 

29. The Bodrum Cup

29 anadolu bodrumcupTürkiye’de kesintisiz olarak en uzun süre devam eden yelken yarışı olma özelliğine sahip The Bodrum Cup’un 29’uncusu, 16-21 Ekim tarihleri arasında gerçekleşti. Etap sponsorları arasında Anadolu Sigorta’nın yer aldığı organizasyonda yelkenciler, 6 gün boyunca gulet, tırhandil, cruiser ve katamaran kategorilerinde yarıştı. Bu yıl yine binlerce yelken ve deniz tutkununu bir araya getiren The Bodrum Cup’ta, 19 Ekim’de Anadolu Sigorta Bodrum – Yalıkavak özel etabı gerçekleştirildi. Etap’ta birinciliği Bastarda kazanırken, onu sırasıyla Anitta ve Nazlım II tekneleri takip etti.

The Bodrum Cup ödül töreni 21 Ekim akşamı düzenlenen görkemli ödül töreni ile son buldu. Büyük bir heyecanın yaşandığı final gününün akşamında düzenlenen ödül töreninde, Cruiser A Klasmanı’nın birincisi aynı zamanda Cruiser Genel Klasman kategorisinin 3.sü olan M/S Fortuna ödülünü Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Levent Sönmez’in elinden aldı.

Detaylı bilgi için: www.bodrumcup.com adresi ziyaret edilebilir.