fbpx

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  0533 204 44 14     0252 313 82 30     info@bakarsigorta.com

İletişim

anadolu header

 

34. The Bodrum Cup

anadolu sigorta bodrum 1 1068x1068Anadolu Sigorta’nın Platinum sponsoru olduğu ve bu yıl 15-22 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen American Hospital The Bodrum Cup, 22 Ekim’de düzenlenen Anadolu Sigorta Bodrum – Bodrum etabıyla tamamlandı.

Anadolu Sigorta’nın Platinum sponsorları arasında yer aldığı American Hospital The Bodrum Cup’ın 34’üncüsü “Maviye Güç Katıyoruz” mottosuyla 15-22 Ekim tarihleri arasında düzenlendi.

Su sporlarından turizme, deniz ticaretinden balıkçılığa her yönüyle mavi ekonominin önemine işaret edilen pek çok etkinlikte sürdürülebilirlik odağa alınırken gelecek nesilleri kapsayan değerli paylaşımlarda bulunuldu.

22 Ekim’de düzenlenen Anadolu Sigorta Bodrum-Bodrum Etabıyla son bulan organizasyon, yarışları seyretmek ve Bodrum’u keşfetmek isteyen binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.

 

“The Challenge” kategorisi ödülünü Evren Erol tasarladı

34 anadolu sigorta bodrum 3 1068x712Anadolu Sigorta’nın “The Challenge” kategorisinde vermek üzere ödüllü heykeltıraş Evren Erol’o hazırlattığı ve sanatçının düş kurmanın arzu edilenin gerçekleşmesinde vazgeçilmez bir güç olduğu düşüncesinden yola çıkarak denizden ve dalgalardan ilham alarak tasarladığı ‘İçimizdeki Düş’ adlı eser, 22 Ekim akşamı gerçekleşen ödül töreninde Anadolu Sigorta 1.Genel Müdür Yardımcısı Filiz Tiryakioğlu tarafından yarışların şampiyonu ve “The Challenge” kategorisi kazananı “Hızır 1”e takdim edildi.

Her adımımızda sürdürülebilirlik var

Tiryakioğlu, American Hospital The Bodrum Cup’a bu yıl 5’inci kez sponsor olduklarını belirterek, “Günümüz dünyasında sürdürülebilirlik artık kimsenin ikinci plana atamayacağı bir konu. Gerek bireysel gerekse kurumsal bağlamda önem kazanan sürdürülebilirlik konusunda, deniz odaklı ekonomik faaliyetleri tanımlayan mavi ekonominin önemi oldukça büyük. Anadolu Sigorta olarak her adımımızı sürdürülebilirlik bakış açısıyla atıyoruz. Mavi ekonominin ve sürdürülebilirliğin önemine dikkat çekilen American Hospital The Bodrum Cup’ın sponsorları arasında olmaktan mutluluk duyuyoruz.” diye konuştu.

Ödül töreninde Cruiser-C kategorisi birincisi Zargana’ya ödülünü Anadolu Sigorta İletişim Koordinatörü Berna Semiz Ergüntan verdi. Ergüntan, “Dünya çapında yelken tutkunlarını Bodrum’da bir araya getiren Akdeniz’in en büyük yelken festivali The Bodrum Cup’ın sponsorları arasında yer almak çok kıymetli. Her yıl binlerce kişiyi ağırlayan organizasyon, değer katan mottolarıyla da önemli bir farkındalık yaratıyor” dedi.

10 binden fazla katılımcı

34 anadolu sigorta bodrum 2 1068x672Bu yıl 150’den fazla tekne, 1.500’den fazla denizci ve 10.000’in üzerinde kişinin katıldığı American Hospital The Bodrum Cup’ın 22 Ekim’de Ağanlar Tersanesi’nde düzenlenen ödül töreninin ardından festivalin kapanışında Athena sahne aldı. Ziyaretçilere coşkulu anlar yaşatan konserin tüm geliri ise Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışlandı.

The Bodrum Cup genel sıralamada “Hızır 1” birinci olurken “Take It Easier” ikinci, “Bodrum (STS)” de üçüncü oldu.

Uluslararası bir yelken yarışı

Era Bodrum Yelken Kulübü tarafından başlatılan ve dünyanın dört bir yanındaki yelken sporcularını ve meraklılarını Bodrum’da bir araya getiren uluslararası bir yelken yarışı olan The Bodrum Cup, turizm algısını değiştirerek güneş ve rüzgâr turizmini tercih nedeni yaparken aktif olarak koylar hakkında farkındalık yaratmanın yanı sıra birçok sosyal sorumluluk projelerinde de yer alıyor.

 

33. The Bodrum Cup

33 bodrum cup levent sonmez 2 cutAnadolu Sigorta, yelken ve deniz tutkunlarını bir araya getiren Akdeniz’in en büyük yelken festivali The Bodrum Cup’ın gold sponsorları arasında bu yıl da yerini aldı. 

Anadolu Sigorta’nın dördüncü kez gold sponsorları arasında yer aldığı, bu sene 33’üncü yılını kutlayan Akdeniz’in en büyük deniz festivali American Hospital The Bodrum Cup ’ın Bodrum-Çökertme rotasındaki Anadolu Sigorta etabı 20 Ekim’de gerçekleşti. American Hospital The Bodrum Cup’ın bu yılki rotası; yakın zamanda Türkiye’yi derinden etkileyen orman yangınlarının çıktığı bölgeler olarak belirlendi. Anadolu Sigorta etabında yelkenler, Bodrum- Çökertme rotasını izleyerek orman yangınları sırasında eşsiz bir dayanışma örneği gösteren sivil ve resmi tüm isimsiz kahramanlara duyduğu minnettarlığı sergiledi. 

American Hospital The Bodrum Cup’a bu yıl 4. kez sponsor olmaktan mutluluk duyduklarını belirten Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Levent Sönmez, “Bu sene geçtiğimiz yıllardan farklı olarak, etap rotamızın önemli bir anlamı vardı. Kısa bir süre önce ülkemizde meydana gelen yangınlardan etkilenen bölgelerden biri olan Çökertme’deki söndürme faaliyetlerinde gösterilen dayanışmayı bu vesileyle bir kez daha anmak istedik. Bu organizasyonun bir parçası olmaktan ayrıca memnuniyet duyuyoruz. Diğer yandan ülke ekonomisi açısından büyük önem taşıyan denizcilik sektörünün sigortalarında uzun yıllardır lider olan bir şirket olarak, ticari yük gemilerinin yanı sıra, özel ve ticari amaçlı gezinti tekneleri, tekne inşaatı yenileme projeleri, marina ve liman işletmelerinin sorumluluklarına ilişkin sigorta teminatları sağlamayı sürdürüyoruz. Denizcilik sigortası yaptıran müşterilerimizin her zaman yanındayız. Bu alanda yer alacak güçlü yapıya, tecrübeli ve uzman personele sahibiz” diye konuştu. Sönmez 23 Ekim’de Ağanlar Tersanesi’nde düzenlenen ödül töreninde Cruser A birincisi Lone Raver’a ödülünü takdim etti.

150’den fazla tekne katıldı

33 anadolu 1068x712Her yıl yerli ve yabancı binlerce deniz meraklısını Ekim ayında Bodrum’da bir araya getiren American Hospital The Bodrum Cup’a bu yıl 150’den fazla tekne, 1500’ü aşkın denizci ve 10.000’in üzerinde misafir katıldı. 5 etabının gerçekleştiği yarışlar boyunca çeşitli kültür sanat etkinlikleri de düzenlendi. 21 Ekim tarihinde Çökertme’de ülkemizin önde gelen jaz piyanistlerinden Kerem Görsev performans sergiledi. 23 Ekim Cumartesi günü Ağanlar Tersanesi’nde ödül töreni yapılarak, çok sayıda kategorinin birincisine de ödüller verildi. Ödül töreninin ardından ise ünlü şarkıcı Teoman, Ağanlar Tersanesi’nde sevenleriyle buluştu. Bu yıl yarışların şampiyonu Hızır 1 olurken, Bitci Challenge Cup’ta ise Beluga birinci oldu. Teoman konserinin tüm geliri, The Bodrum Cup organizasyonu tarafından Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı, Türk Eğitim Vakfı Prof. Dr. Galip İsen Eğitim Fonu ve Bodrum Deniz Kurtarma Derneği’ne bağışlandı.

American Hospital The Bodrum Cup, yelken sevenleri buluşturuyor

Era Bodrum Yelken Kulübü tarafından başlatılan The Bodrum Cup, dünyanın dört bir yanındaki yelken sporcularını ve meraklılarını Bodrum’da bir araya getiren uluslararası bir yelken yarışıdır. Güneşe dayalı turizm algısını değiştirerek güneş ve rüzgâr turizmini tercih nedeni yapan The Bodrum Cup, aktif olarak koylar hakkında farkındalık yaratmanın yanı sıra birçok sosyal sorumluluk projelerinde de yer almaktadır.

 

31. The Bodrum Cup

31 thebodrumcup anadoluAnadolu Sigorta’nın sponsorları arasında yer aldığı, Amerikan Hastanesi’nin isim sponsorluğu ve Yalıkavak Marina’nın ana sponsorluğuyla bu sene 31. yılını kutlayan The Bodrum Cup’ın, 22 Ekim’de Bodrum’dan başlayıp 26 Ekim’de Yalıkavak’ta biten yarışları, unutulmaz anlara ve deneyimlere sahne oldu.

Anadolu Sigorta Etabı ve Sevgi Çemberi

The Bodrum Cup, 23 Ekim 2019 Çarşamba günü Bodrum – Kissebükü rotasında gerçekleşen Anadolu Sigorta Etabı’nın ardından dünyanın en büyük sevgi çemberini yaptı. Yelkenliler, Gökova’nın ilk koyu Kissebükü sahil kıyısının önünde toplanarak, yuvarlak şekilde dizildi ve bir çember oluşturdu. The Bodrum Cup bu sevgi çemberi sayesinde tarihi güzeliğiyle öne çıkan Kissebükü Koyu’na dikkat çekti. Evrensel dilde sonsuz sevgiyi simgeleyen bu çemberle doğayı korumanın ve insanla doğa birlikteliğinin gücü vurgulandı. Aynı gün düzenlenen 5 mil uzunluğundaki ikinci yarış Anadolu Sigorta Etabı’nın kazananı ise Hızır 1 oldu.

Şampiyon Hızır 1

American Hospital The Bodrum Cup’ın genel birincisi Hızır 1 oldu. Ekip; İlhan Koman’ın vefatından önce çizimlerini tamamladığı ve prototipini hazırladığı “Sonsuz Sütun” eserinden esinlenerek oluşturulan en anlamlı ödülün de sahibi oldu. Bu senenin Cruiser kategori birincisi Navita oldu. Cruiser A, Cruiser B ve Cruiser C kategorilerinin birincileri de sırasıyla Nazare, Navita ve Wahring Darling oldu. Gulet ve Gulet A kategorisi birincisi Muğla Büyükşehir Belediyesi Dragon Fly, Gulet B kategori birincisi Jasmin 1, Gulet C kategori birincisi Kuğu 1, Mozaik kategori birincisi Beluga 1, Standart Yelken kategori birincisi Stihl Vay, Tırhandil ve Tırhandil B kategori birincisi Hızır 1, Tırhandil A kategori birincisi ise Usta K oldu.

Denizcilik Sigortalarında Yıllardır Kesintisiz Olarak Hizmet Veren Tek Şirketiz

31 thebodrumcup anadolu plaketSon üç yıldır American Hospital The Bodrum Cup’a sponsor olduğumuzu belirten Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Levent Sönmez, “31 yıldır kesintisiz devam eden yarışma, yelkenciliğin sevdirilmesinde ve dünyaca ünlü Bodrum Guletlerinin tanıtımında büyük katkı sağlıyor. Biz de bu organizasyonun parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Diğer taraftan birçok branşta olduğu gibi, su araçları branşında da sektör lideri konumumuzla önemli bir misyonu da yükleniyoruz. Denizcilik sigortalarında yıllardır kesintisiz olarak hizmet veren tek şirket olarak ticari yük gemileri dışında, özel ve Yelkenliler, Gökova’nın ilk koyu Kissebükü sahil kıyısının önünde toplanarak, yuvarlak şekilde dizildi ve bir çember oluşturdu. The Bodrum Cup, bu sevgi çemberi sayesinde tarihi güzeliğiyle öne çıkan Kissebükü Koyu’na dikkat çekti. Evrensel dilde sonsuz sevgiyi simgeleyen bu çemberle doğayı korumanın ve insanla doğa birlikteliğinin gücü vurgulandı. ticari amaçlı gezinti tekneleri, tekne inşaat/yenileme projeleri, gemi tamircilerinin, marinaların, liman işletmelerinin sorumluluklarına ilişkin sigorta teminatları da sağlıyoruz. Bunun yanında, sigortalılarımızın ihtiyaç duyduğu uluslararası uygulamalar hakkında teknik bilgi sağlamak için de titiz ve koordineli çalışmalar yürütüyoruz” dedi.


31 thebodrumcup sevgi cemberi

 

30. The Bodrum Cup

30 anadolu bodrumcupAnadolu Sigorta’nın ikinci kez etap sponsorluğu yaptığı, Türkiye’de 30 yıldır kesintisiz olarak devam eden tek yelken yarışı olan The Bodrum Cup, bu yıl 22 – 27 Ekim tarihleri arasında gerçekleşti. Genel klasmanda “Bodrum Belediyesi Dragonfly” ekibi birinciliği, “Dafne” ekibi ikinciliği ve “Jasmin 1” ekibi üçüncülüğü elde etti. Cruiser A Klasman birincisi “Mira 2” ise ödülünü Anadolu Sigorta Nakliyat Sigortaları Müdürü Mustafa Alperdem’ den aldı.

Denizcilik sigortalarında uzak ara sektör lideriyiz

Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Levent Sönmez, yelkenciliğin sevdirilmesi ve dünyaca ünlü Bodrum Guletlerinin tanıtımını sağlayan Bodrum Cup’ın sponsorları arasında yer alarak yatçılık ve denizcilik sektörüne katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Sönmez, “Anadolu Sigorta olarak birçok branşta olduğu gibi, su araçları branşında da sektör lideriyiz. Denizcilik sigortalarında yıllardır kesintisiz olarak hizmet veren tek şirket olarak ticari yük gemileri dışında, özel ve ticari amaçlı gezinti tekneleri, tekne inşaat/yenileme projeleri, gemi tamircilerinin, marinaların, liman işletmelerinin sorumluluklarına ilişkin sigorta teminatları da sağlıyoruz. Bunun yanında, sigortalılarımızın ihtiyaç duyduğu uluslararası uygulamalar hakkında teknik bilgi sağlamak için de titiz ve koordineli çalışmalar yürütüyoruz. Son iki yıldır Bodrum Cup sponsorluğumuz ile sektörü bu yönden de desteklemekten memnuniyet duyuyoruz” ifadelerinde bulundu.

 

29. The Bodrum Cup

29 anadolu bodrumcupTürkiye’de kesintisiz olarak en uzun süre devam eden yelken yarışı olma özelliğine sahip The Bodrum Cup’un 29’uncusu, 16-21 Ekim tarihleri arasında gerçekleşti. Etap sponsorları arasında Anadolu Sigorta’nın yer aldığı organizasyonda yelkenciler, 6 gün boyunca gulet, tırhandil, cruiser ve katamaran kategorilerinde yarıştı. Bu yıl yine binlerce yelken ve deniz tutkununu bir araya getiren The Bodrum Cup’ta, 19 Ekim’de Anadolu Sigorta Bodrum – Yalıkavak özel etabı gerçekleştirildi. Etap’ta birinciliği Bastarda kazanırken, onu sırasıyla Anitta ve Nazlım II tekneleri takip etti.

The Bodrum Cup ödül töreni 21 Ekim akşamı düzenlenen görkemli ödül töreni ile son buldu. Büyük bir heyecanın yaşandığı final gününün akşamında düzenlenen ödül töreninde, Cruiser A Klasmanı’nın birincisi aynı zamanda Cruiser Genel Klasman kategorisinin 3.sü olan M/S Fortuna ödülünü Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Levent Sönmez’in elinden aldı.

Detaylı bilgi için: www.bodrumcup.com adresi ziyaret edilebilir.