fbpx

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  0533 204 44 14     0252 313 82 30     info@bakarsigorta.com

İletişim

Anadolu Sigorta Ticari Siber Güvenlik Paket Poliçesi” ile ticari işletme ve KOBİ’ler siber risklere karşı güvence altında.

Günümüzde şirketler, operasyonlarını ve iş süreçlerini büyük ölçüde teknolojiye bağımlı olarak sürdürüyor. Bu nedenle siber risk yönetimi ve üçüncü şahıs verilerinin saklanması konusunda gereken önlemlerin alınmaması; marka ve itibar zararlarına, veri ihlallerine, kamu otoritesinin incelemelerine ve mali kayıplara neden olabilmektedir.

 

Neden Anadolu Sigorta Ticari Siber Güvenlik Paket Poliçesi Almalıyız?

-Dijitalleşmenin hızlanmasıyla her geçen gün daha fazla KOBİ siber saldırganlar için hedef haline geliyor.

-Siber riskler, maddi kayıpların yanı sıra özellikle şirketler için itibar kayıplarını da beraberinde getirebiliyor.

-Anadolu Sigorta Ticari Siber Güvenlik Sigortası ile işinizi siber saldırılara karşı güvence altına alabilirsiniz.

-Ticari Siber Güvenlik Sigortası, siber güvenlik riski nedeniyle oluşacak veri koruma hasarları, iş durmasından kaynaklanan zararlar, kişisel verilerle ilgili idari para cezaları, siber fidye hasarları, veri ihlali masrafları, bilgi güvenliği ve gizlilik sorumluluğu için poliçe koşulları dahilinde teminat sağlar.

  • Veri Koruma Hasarı Teminatı: Sigortalılarımızın, bilgisayar programları ve müşteri bilgileri de dahil olmak üzere, veri varlığının bir siber güvenlik riski nedeniyle yok olması veya zarar görmesi sonucu oluşacak zararların poliçede belirtilen limite kadar teminat altındadır.
  • İş Durması Teminatı: Bir siber güvenlik ihlali nedeniyle sigortalımızın bilgisayar sistemlerinin durması sebebiyle maruz kalacağı iş durması zararları poliçede belirtilen limit çerçevesinde tazmin edilir.
  • İdari Para Cezaları Teminatı: Ülkemizde yürürlükte bulunan kişisel verilerin korunması mevzuatının sigortalımızca ihlali nedeniyle kamu otoritesi tarafından sigortalımıza verilen idari para cezalarının poliçemizde belirtilen limit dahilinde tazmini sağlanır.
  • Siber Fidye Hasarı Teminatı: Sigortalımızdan, fidye ödemesi yapmadığı takdirde bilgisayar sistemlerindeki verilerinin yok edileceği veya tahrip edileceği tehdidiyle talep edilen fidye ödemeleri poliçemizde belirtilen limit çerçevesinde tazmin edilir.
  • Bilgi Güvenliği ve Gizlilik Sorumluluğu Teminatı: Sigortalımızın, korumakla yükümlü olduğu üçüncü şahıs verisinin kişisel verilerin korunması mevzuatını ihlal edecek şekilde çalınması, kaybı, ifşa olması nedeniyle üçüncü kişilerden gelecek tazminat talepleri poliçede belirtilen limit çerçevesinde teminat kapsamında yer alır.
  • Veri İhlali Masrafları Teminatı: Sigortalımızın, korumakla yükümlü olduğu üçüncü şahıs verisinin kişisel verilerin korunması mevzuatını ihlal edecek şekilde çalınması, kaybı, ifşa olması nedeniyle sigortalımızın ihtiyaç duyacağı hukuki hizmetlere, bilgisayar uzmanı hizmetlerine ve kişisel verilerin korunmasına ilişkin mevzuat çerçevesinde yapılması gereken bildirimlere ilişkin masraflar poliçede belirtilen limit çerçevesinde teminat kapsamındadır.
  • KOBİ’lere yönelik hazırlanan ürünümüzde 4 farklı teminat limiti alternatifi bulunmaktadır. Teminatların farklı alt limitleri mevcuttur ve poliçemizde belirtilen muafiyetlere tabidirler.
  • Poliçemiz TL olarak düzenlenebileceği gibi sigortalılarımızın tercihi çerçevesinde Euro, USD ve GBP yabancı para birimleri ile de düzenlenebilmektedir.

Teminatlar ve Limitleri

ticari siber guvenlik sigortasi

 * Ticari Siber Güvenlik Paket Sigortası ile finans, sağlık (eczane hariç), e-ticaret, IT (yazılım, bilişim, bilgi teknolojileri, vb. şirketleri), denizcilik, havacılık konularında faaliyet gösteren firmalar için teminat sağlanamamaktadır.
*İş Durması teminatı sadece imalat, toptan ve perakende satış faaliyetleri gerçekleştiren firmalar ile eczane, kafe, restoran, oteller ve diğer konaklama tesisleri için sağlanmaktadır.
*Poliçeler TL, Euro, USD ve GBP para birimleri ile düzenlenebilmektedir.

 

 Teklif Alın