Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  0533 204 44 14     0252 313 82 30     info@bakarsigorta.com

İletişim

Kasko Sigortası, herhangi bir motorlu kara taşıtının sigortalı kişinin iradesi dışında araç hareket halindeyken ya da dururken hasara uğraması, çalınması, yanması ve kaza gibi durumlarda sigorta sahibine tazminat ödenmesini sağlar.

Kasko Sigortası, zorunlu Trafik Sigorta’sının aksine karşı taraftaki aracı değil; sigorta sahibinin kendi aracını güvence altına almasını sağlar ki bu durum Kasko ve Trafik sigortaları arasındaki farktır.

İsteğe bağlı sigortalar arasında yer alan Kasko Sigortası’nı Anadolu Sigorta’nın avantajlı ve kapsamlı sigorta poliçeleriyle birlikte güçlendirebilir, araba sürme keyfinize güveni ve huzuru ekleyebilirsiniz.

 

Kasko Sigortası Neden Yaptırılmalıdır?

Anadolu Sigorta’dan Kasko Sigorta poliçesi alanlar; hasarsızlık indirimi koruma ek teminatından mini onarım hizmetine, çok sayıda anlaşmalı servis istasyonu seçeneğinden 7 gün/24 saat hizmet sağlayan asistans yardımlarına kadar çok sayıda hizmetten yararlanma ayrıcalığına da kavuşmaktadır.

Anadolu Sigorta Kasko Sigortası ile ayrıca, aracın uğrayacağı ve teminat kapsamında gerçekleşen kazalar sonucunda, aracın içinde bulunabilecek evcil hayvanın (kedi/köpek) zarar görmesi halinde de tedavi masrafları 1.000 TL limitle teminat altına alınmaktadır.

Kasko Sigortası ile hem aracınızı hem de bütçenizi güvence altına almış olursunuz. Türkiye’nin en köklü ve öncü sigorta şirketi Anadolu Sigorta’da tek bir poliçe ile aracınız için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm sigorta teminatlarına bir arada, üstelik benzersiz avantajlarla sahip olabilirsiniz.

Benzersiz avantajlarımıza örnek olarak; sigorta süresi boyunca oluşan 1 adet hasarınızın hasarsızlık indirimini bozmadığını ve trafik sigortanızın teminat limitini aşacak durumlar için kaskonuz üzerinden maddi - manevi tazminat limitini sınırsız olarak seçebildiğinizi hatırlatmak istersiz.

Aracımın Kasko Fiyatı Ne Kadardır?

Arabanızın ya da motorunuzun Kasko Sigortası fiyatı hesaplanırken araç kasko değer listesinde yer alan bedeli göz önünde tutulur. Ancak bunun yanı sıra; arabanızın markası ve modeli ile yaşı, araç sahibinin yaşı ve ikamet ettiği ili, sürücünün mesleği ve hasarsızlık indirim oranı gibi bir çok detay sigorta fiyatına etki etmektedir. Aracınızın Kasko Sigortası fiyatını öğrenmek için en doğrusu, bilgileriniz ile sorgulama yapılarak teklif sunulmasıdır. Teklif formunu doldurarak Kasko Sigortası fiyatınızı öğrenebilirsiniz.

Teklif Alın

 

Kasko Sigortası ile Hangi Ek Teminatları Alabilirim?
 • İMM - Maddi ve Manevi Tazminatı (araç sahibinin üçüncü kişilere verdiği maddi ve bedeni zararların trafik sigortası teminatlarını aşan kısmını teminata alır) "Sınırsız" olarak seçebilirsiniz.
 • 15 günlük İkame Araç sürenizi 30 gün olarak yükseltebilir ve ikame araç olarak Üst Segment Araç seçebilirsiniz.
 • Sürücü ve yolcularınız için Ferdi Kaza teminatınız minimum 10.000 TL veya üzerinde teminat seçebilirsiniz.
 • Tam Bakım paketi ekleyerek, Boya Yüzeyi Temizleme ve Parlatma, Check Up, Ekspres Motor Temizleme hizmetinden yararlanabilirsiniz.
 • Cam Hasarı Koruma teminatı ile 1 cam hasarınız ile Hasarsızlık İndirimiz bozulmaması için teminat seçebilirsiniz.
 • Aracınız ile yurtdışına seyahatlerinizde aracınızın başına gelebilecek hasar ve hırsızlıklar için Yurtdışı Koruma Teminatı alabilirsiniz.
 • Ticari olarak aracınızda Taşınan Emtea bulunuyor ise teminat altına alabilirsiniz.
 • Aracınıza fabrika çıkışından sonra eklemiş olduğunuz Ek Donanları teminat içerisine alabilirsiniz.
 • Hususi araçlarda hasar sebebi ile uğrayacağınız Kullanım Gelir Kaybı'nı teminat altına alabilirsiniz.

 

Birleşik Kasko Sigortası Neleri Kapsar?

Tek bir poliçe ile aracınız için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm sigorta teminatlarına bir arada, üstelik benzersiz avantajlarla sahip olabilirsiniz.

 • Doğal Afet Hasarlarına Karşı Koruma
  Aracınızın sadece kaza sonucu uğrayacağı zararlar değil, deprem, toprak kayması, fırtına, dolu, yıldırım, yanardağ püskürmesi, sel gibi doğal afetler sonucu uğrayacağı zararlar da teminat altına alınır.
 • Grev, Lokavt, Halk Hareketleri ve Terör Hasarlarına Karşı Koruma
  Aracınızın grev, lokavt, halk hareketleri ve terör nedeniyle uğrayacağı zararlar teminat altına alınır.
 • Eskisi Yerine Yenisi
  İlk tescili sigortalı adına yapılmış "0" km ve son model araç, sigorta süresinin ilk bir yıllık süresi içerisinde çalınır ya da tam ziya olursa Anadolu Sigorta, aynı marka, model ve model yılında aracın anahtar teslim "0" km satış fiyatını öder.
 • Anadolu Hizmet
  Günde 24 saat, haftanın 7 günü boyunca nerede olursanız olun, her hangi bir kaza veya arıza durumunda bir telefon ile yolda kalan aracınızın tamirciye götürülmesi, ikamet yerine nakli, yolda onarım gibi hizmetler olmak üzere benzersiz birçok hizmetten ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Anadolu Hizmet teminatı kapsamında verilen hizmetlerin tamamına kasko poliçenizin ekinde sunulan Kasko Ürün Kitapçığı'ndan ve web sitemizde bulunan "Anadolu Hizmet" linkinden ulaşabilirsiniz.
 • İkame Araç
  Anadolu Hizmet teminatı kapsamında hususi otomobilinizde kaza sonucu meydana gelen hasarlar için serviste onarım ihtiyacı oluştuğu durumlarda 15 güne kadar, pert ve hırsızlık dahil, ikame araç teminatı verilmektedir.
 • Yurt Çapında Yaygın "Anlaşmalı Servis İstasyonları"
  Bir kaza anında aracınız, Anlaşmalı Servis İstasyonlarından uygun göreceğiniz birine tarafınızca veya Anadolu Hizmet tarafından ulaştırıldıktan sonra, sadece gerekli evrakların servise teslim edilmesi ile hiçbir ücret ödenmeksizin tamir olmuş aracınızı teslim alabilirsiniz.
 • Hasarsızlık İndirimi
  Hasarsız geçen her yıl için size daha fazla indirim sağlanır.
 • Cam Hasarları
  Aracın sadece camında hasar oluştuğu hallerde, tamir adedine bakılmaksızın camın tamir edilmesi halinde hasarsızlık indirimi etkilenmez. Sigorta süresi içerisinde cam kırılması hasarlarında, onarımı Şirketimiz ile anlaşmalı cam servisleri dahilinde gerçekleştirilen 1 cam hasarı hasarsızlık indiriminizi etkilemez. Diğer servislerde %25 muafiyet uygulanarak gerçekleştirilen ilk cam değişimi de hasarsızlık indirimini etkilenmez.
 • Hasarsızlık Koruma
  %65'e varan hasarsızlık indirimi oranları tek hasarda etkilenmez.
 • Mini Onarım Hizmetleri
  Aracınızda oluşan küçük çaplı hasarlar sizden herhangi bir ücret talep edilmeksizin ve hasarsızlık indirimi bozulmaksızın giderilmektedir. Mini onarım teminatı kapsamında verilen hizmetlerin tamamına kasko poliçenizin ekinde sunulan Kasko Ürün Kitapçığı'ndan ve web sitemizde bulunan "Anadolu Hizmet" linkinden ulaşabilirsiniz.
 • Enflasyona Karşı Tam Koruma
  Sigorta süresi içerisinde enflasyon nedeniyle aracınızda değerinde meydana gelen artışlar otomatik olarak poliçenize yansıtılır ve herhangi bir hasar durumunda ödemeler gerçekleşen enflasyon oranı üzerinden yapılır.
 • Koltuk Ferdi Kaza Sigortası
  Araçta bulunan sürücü ve yolcuların kaza sonucu uğrayacakları vefat veya sürekli sakatlık zararlarına karşı yüksek limitlerde güvence sağlanmaktadır.
 • İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası
  Aracınızla karşı tarafa vereceğiniz maddi veya bedeni zararlarda trafik sigortası limitlerinin yetersiz kalması durumunda teminat vermektedir. Anadolu Sigorta'nın müşterilerine sunduğu en önemli farklılıklardan biri de sektörde, tüm araç grupları için ihtiyari mali mesuliyet teminatını "sınırsız" veren tek sigorta şirketi olmasıdır.
 • Araçta Bulunan Özel ve Değerli Eşyalara Koruma
  Hususi otomobilinizde bulunan kişisel eşyalarınız (Mücevherat, para, cep telefonu ve taşınabilir bilgisayar vb. hariç) araçla birlikte teminat altına alınır.
 • Hukuksal Koruma
  Hukuksal Koruma Sigortası Genel Şartları kapsamında olan her türlü hukuksal koruma masrafınız karşılanır.
 • KDV Geri Ödemesi
  Tüzel kişilere ait faturalı hasar ödemelerinde KDV de ödenir.

Teklif Alın