fbpx

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  0533 204 44 14     0252 313 82 30     info@bakarsigorta.com

İletişim

Konut ve İşyeri Bina Hasarları için:

1- DASK poliçesi olması durumunda:

"Mesken olan konutlar" ve "DASK'a tabi işyerleri" (konutların altındaki dükkanlar) için hasar ihbarının öncelikli olarak DASK kurumuna yapılması gerekmektedir. İhbarların nasıl yapılabileceğine dair detaylı bilgiye DASK kurumunun web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Alo DASK 125 hattını arayabilir ya da,  https://dask.gov.tr/tr/hasar-ihbari adresinden ihbar girişinde bulunabilirsiniz.

Alternatif bir yol olarak, 0850 724 0850 numaralı Anadolu Sigorta çağrı merkezini arayabilirsiniz.

DASK'a tabi olan sigortalı işyeri ya da konut için, DASK tarafından görevlendirilen eksper değerlendirmesi, belirlenen hasar derecesi baz alınarak hasar süreçleri sonuçlandırılacak ve yine DASK tarafından ödeme yapılacaktır. DASK limitlerini aşan bir hasar olması durumunda, ihtiyari olarak yapılmış olan sigorta poliçesi devreye girecektir. 

2 - DASK poliçesi olmaması durumunda:

DASK poliçesi olmayan konutlar veya DASK'a tabi olmayan konut ve işyeri bina hasarları için ise 0850 724 0850 numaralı Anadolu Sigorta çağrı merkezini arayabilir veya acentelerinizden ihbar açılmasını talep edebilirsiniz.

Deprem teminatı bulunan bir poliçenin olması durumunda, hasar dosyasına ait işlemler, eksper raporu ve hasar tespiti çerçevesinde yürütülecektir.

Konut ve İşyeri Eşya Hasarları için:

Poliçede deprem eşya teminatı olması koşulu ile, deprem sebebi ile hasar gören eşyalar için 0850 724 0850 numaralı Anadolu Sigorta çağrı merkezini arayabilir veya acentelerinizden ihbar açılmasını talep edebilirsiniz.

Ferdi Kaza Hasarları için:

Deprem teminatı bulunan ferdi kaza poliçeleri kapsamında talepte bulunabilmek için 0850 724 0850 numaralı Anadolu Sigorta çağrı merkezini arayabilirsiniz.   

Araç Hasarları için:

Şirketimizce tanzim edilen kasko poliçeleriyle teminat altına alınmış olan araçlarda meydana gelen hasarların ihbarı ve bu hasarlar nedeniyle ihtiyaç duyulan çekici hizmetleri için 0850 724 0850 numaralı Anadolu Sigorta çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Deprem Nedeniyle Anlaşmalı Servislerimizde Yaşanan Hizmet Kısıtlamaları

OHAL kapsamındaki illerimizde anlaşmalı yetkili/özel/cam servislerimizin bazıları deprem nedeniyle geçici olarak faaliyetlerine ara vermişlerdir. Bu illerdeki kısmi/cam hasarlarınız için 0850 724 0 850 numaralı hattımızı arayarak aktif durumdaki servis bilgilerine 7/24 ulaşabilirsiniz.

Depremde oluşan hasarlarınız için poliçelerin genel veya özel şartlarında yer alan ihbar süre kısıtlamaları uygulanmayacaktır.