anadolu sigorta

Yeşil Kart Sigorta ile aracınızın, yurt dışında kullanımı sırasında bir kimsenin ölümüne; yaralanmasına veya maddi zarara uğranmasına sebebiyet vermesi durumuna karşı teminat alabilirsiniz. Sigorta, Yeşil Kart’ın arkasında belirtilmiş olan üye ülkelerin trafik kanunlarına göre sizi hasar veya kaza durumunda güvene altına alır.


Yeşil Kart Sigortasını Aynı Gün Alabilri Miyim?

Yeşil Kart Sigortasını yaptırabilmek için beyan ettiğiniz tarihleri kapsayan geçerli zorunlu trafik sigortanızın devam etmesi gerekmektedir. Bu şartlar doğrultusunda talepte bulunulan yeşil kart sigortasını aynı gün ofisimizden teslim alabilirsiniz.

 

Yeşil Kart Sigortası Ne Kadar?

Sigortanın fiyat tarifesi Türkiye Motorlu Taşıt Bürosu tarafından belirlenmekte olup her şirket aynı tarifeyi uygulamaktadır.
Prim hesaplaması, araç grubunun yıllık tarifesi (madde-1) üzerinden istenilen güne göre (madde-3) oranlanıp üstüne %5 vergi eklenerek ücreti hesaplanmaktadır.

 

MADDE 3 - KISA SÜRELİ PRİM TARİFESİ

Kısa süreli sigortada prim tutarı, dördüncü basamaktan hesaplanan yıllık primin % 20’sinden az olmamak kaydıyla aşağıda belirtilen oranlara göre tespit edilir.

15 güne kadar sigortalarda yıllık primin %20'si

1 aya kadar sigortalarda yıllık primin %25'i

2 aya kadar sigortalarda yıllık primin %35'i

3 aya kadar sigortalarda yıllık primin %45'i

4 aya kadar sigortalarda yıllık primin %55'i

5 aya kadar sigortalarda yıllık primin %65'i

6 aya kadar sigortalarda yıllık primin %75'i

6 ayı geçen sigortalarda yıllık primin tamamı alınır.

 

MADDE I - YILLIK PRİM TARİFESİ:                                                                                 
Araç 
Grup
Kodu
Araç 
Kategori
Kodu
 
Araç Grubu *
PRİMLER (EURO)
Özel
Tüzel
01
A
Otomobil
250
250
02
A1
Taksi
500
500
03
M
Minibüs (Sürücü dahil 10-17 koltuk)
550
550
04
M1
Otobüs (Sürücü dahil 18-30 koltuk)
700
700
05
E
Otobüs (Sürücü dahil 31 ve üstü koltuk)
850
850
06
C1
Kamyonet
500
500
07
C
Kamyon
1.200
1.200
08
H
İş Makinesi
300
300
09
H1
Traktör
50
50
10
F
Römork (**) 
100
100
11
B
Motosiklet ve Yük Motosikleti
200
200
12
C
Tanker
1.200
1.200
13
C
Çekici
1.200
1.200
14
G
Özel Amaçlı Taşıt
700
700
15
K
Tarım Makinesi
300
300
( ** ) Bu Tarife ve Talimatta belirtilen Römork araç grubu, insan taşımada kullanılmayan römorkları ifade etmektedir. İnsan taşımada kullanılan römorklar Özel Amaçlı Taşıt kategorisinde değerlendirilecektir.
 
Detaylı bilgi için Türkiye Motorlu Taşıtlar Bürosu'nu ziyaret edebilirsiniz.

anadolu sigorta

Anadolu Sigorta güvencesi ile Yeşil Kart Sigortası, Artan Mali Sorumluluk Sigortası, Koltuk Ferdi Kaza Sigortası vb araç sigortaları hakkında bilgi bulabilirsiniz.

anadolu sigorta

Anadolu Sigorta güvencesi ile Kasko Sigortası, herhangi bir motorlu kara taşıtının sigortalı kişinin iradesi dışında araç hareket halindeyken ya da dururken hasara uğraması, çalınması, yanması ve kaza gibi durumlarda sigorta sahibine tazminat ödenmesini sağlar.

Kasko Sigortası, zorunlu Trafik Sigorta’sının aksine karşı taraftaki aracı değil; sigorta sahibinin kendi aracını güvence altına almasını sağlar ki bu durum Kasko ve Trafik sigortaları arasındaki farktır.

İsteğe bağlı sigortalar arasında yer alan Kasko Sigortası’nı Anadolu Sigorta’nın avantajlı ve kapsamlı sigorta poliçeleriyle birlikte güçlendirebilir, araba sürme keyfinize güveni ve huzuru ekleyebilirsiniz.


Kasko Sigortası neden yaptırılmalıdır?

Anadolu Sigorta’dan Kasko Sigorta poliçesi alanlar; hasarsızlık indirimi koruma ek teminatından mini onarım hizmetine, çok sayıda anlaşmalı servis istasyonu seçeneğinden 7 gün/24 saat hizmet sağlayan asistans yardımlarına kadar çok sayıda hizmetten yararlanma ayrıcalığına da kavuşmaktadır.

Kasko Sigortası’nda Anadolu Sigorta’nın müşterilerine sunduğu en önemli farklılıklardan biri de sektörde, tüm araç grupları için ihtiyari mali mesuliyet teminatını “sınırsız” veren tek sigorta şirketi olmasıdır.

Kasko Sigortası ile hem aracınızı hem de bütçenizi güvence altına almış olursunuz. Türkiye’nin en köklü ve öncü sigorta şirketi Anadolu Sigorta’da tek bir poliçe ile aracınız için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm sigorta teminatlarına bir arada, üstelik benzersiz avantajlarla sahip olabilirsiniz.

 

 Kasko Sigortası Teklifi Al

 

TeminatlarÜrünler
Birleşik KaskoPert Kasko
KaskoRömork tipi araçlar dışında kalan tüm araçlar için düzenlenen geniş kapsamlı poliçe tipidir.Tüm araçlar için düzenlenebilen ancak sadece aracın, teminat kapsamına alınan bir olay nedeniyle tam hasara uğraması durumunda tazminat ödenen poliçe tipidir.
Çarpma / ÇarpışmaEvetEvet
YanmaEvetEvet
ÇalınmaEvetEvet
Kötü Niyetli HareketlerEvetEvet
Artan Mali SorumlulukEvet *-
Mini OnarımEvet **-
Koltuk Ferdi KazaEvet-
Hukuksal KorumaEvet -
Anadolu HizmetEvetEvet ***

* Teminat limiti isteğe göre sınırsıza göre çıkmaktadır.

** İkame araç seçenekleri geniş bir yelpazede olup lüks segment araçları da kapsamaktadır.

*** Birleşik Kasko ve Pert Kasko için verilen Anadolu Hizmet’ler teminat farklılıkları içermektedir.

anadolu sigorta

Anadolu Sigorta güvencesi ile Pert Kasko Sigortası, kasko ana teminat grubu altında belirtilen riskler sonucu aracınızın tam hasara uğraması veya çalınması durumuna karşı teminat alabilirsiniz.

Pert Kasko Sigortası ile alınan sağlanan güvence;

 • Aracın karayolunda veya demiryolunda kullanılabilen motorlu, motorsuz araçlarla çarpışması,
 • Gerek hareket gerek durma halinde iken, sigortalının veya aracı kullananın iradesi dışında araca ani ve harici etkiler neticesinde sabit veya hareketli bir cismin çarpması veya aracın böyle bir cisme çarpması, devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması gibi kazalar,
 • Aracın yanması
 • Aracın veya araç parçalarının çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi şeklinde

4 ana başlık altında toplanmaktadır.


Neden Pert Kasko Sigortası yaptırılmalıdır?

Anadolu Sigorta’nın Pert Kasko Sigortası ürünü, mevcut prim seviyelerini yüksek bulmalarından ötürü Kasko Sigortası yaptırmayan tüketicilere yönelik hazırlanmıştır. Pert Kasko Sigortası en az prim ile Kasko Sigortası’ndaki en önemli temel riskleri teminat kapsamına almayı amaçlamaktadır.

Tüm araç gruplarına, model yılı sınırlaması getirilmeden teminat sağlayan Pert Kasko Sigortası kapsamında sigortalılar; asistans hizmetlerinden yararlanabilmektedirler.

 

Pert Kasko Sigortası Teklifi Al

 

TeminatlarÜrünler
Birleşik KaskoPert Kasko
KaskoRömork tipi araçlar dışında kalan tüm araçlar için düzenlenen geniş kapsamlı poliçe tipidir.Tüm araçlar için düzenlenebilen ancak sadece aracın, teminat kapsamına alınan bir olay nedeniyle tam hasara uğraması durumunda tazminat ödenen poliçe tipidir.
Çarpma / ÇarpışmaEvetEvet
YanmaEvetEvet
ÇalınmaEvetEvet
Kötü Niyetli HareketlerEvet-
Artan Mali SorumlulukEvet *-
Mini OnarımEvet-
Koltuk Ferdi KazaEvet-
Hukuksal KorumaEvet -
Anadolu HizmetEvet**Evet

* Teminat limiti isteğe kadar sınırsıza göre çıkmaktadır.

** İkame araç seçenekleri geniş bir yelpazede olup lüks segment araçları da kapsamaktadır.

anadolu sigorta

Anadolu Sigorta güvencesi ile Trafik Sigortası, kaza sonucunda diğer araç veya üçüncü şahıslara verebileceğiniz zararlar için sizi teminat altına alan zorunlu bir sigortadır.

Trafik Sigortası’nın kapsamında; sigortacı, poliçede tanımlanan motorlu aracın işletilmesi sırasında, bir kimsenin ölümüne veya yaralanmasına veya bir şeyin zarara uğramasına sebebiyet vermiş ise Karayolları Trafik Kanunu'na göre, işletene düşen hukuki sorumluluğu, zorunlu sigorta limitlerine kadar temin edilir.

Meydana gelen bir kazada zararın önlenmesi veya azaltılması amacıyla, sigorta ettirenin yapacağı makûl ve zorunlu masraflar sigortacı tarafından karşılanır.


Neden Trafik Sigortası yaptırılmalıdır?

Trafik Sigortası genellikle Kasko Sigortası ile karıştırılır. Trafik Sigortası’nın Kasko Sigortası’ndan farkı, sigortayı yaptıranın aracının değil; karşı tarafın hasar gören aracının zararlarının karşılanmasına yönelik zorunlu bir sigortadır.

Trafik Sigortası sorgulama ve Trafik Sigortası hesaplama gibi merak ettiğiniz ve ihtiyacınız olan tüm bilgiler öncü hizmetlerin adresi Anadolu Sigorta’da. Trafik Sigortanızı Türkiye’nin ilk ulusal sigorta şirketi olan Anadolu Sigorta ile yaptırarak güvenle yola çıkabilirsiniz.

Talep edilmesi durumunda tek bir poliçe ile “Trafik Sigortası” teminatı ile birlikte;

  • Artan Mali Sorumluluk (İMM),
  • Koltuk Ferdi Kaza (KFK),
  • Anadolu Hizmet – Trafik

teminatları da bir arada alınabilmektedir.

Buna göre Trafik Sigortası ürünlerimiz aşağıdaki alternatiflerden biri ile sunulmaktadır.

 • Ekstra Trafik Sigortası
 • Süper Trafik Sigortası
 • Sınırsız Trafik Sigortası

 Trafik Sigortası Teklifi Al

 

TeminatlarTrafik Sigortası Ürünlerimiz
TrafikEkstra TrafikSüper TrafikSınırsız Trafik
Zorunlu Mali Sorumluluk
(Trafik Sigortası)
VarVarVarVar
Artan Mali Sorumluluk-250.000 TL1.000.000 TLSınırsız
Koltuk Ferdi Kaza-20.000 TL20.000 TL20.000 TL
Anadolu Hizmet Trafik-VarVarVar